Wijn-/spijs inspiratie voor dessert en kaas!

Huidige filters
Inhoud: 0,5
Biologisch: Nee
Bio-dynamisch: Ja
Geen producten gevonden voor deze selectie.

Wijn-/spijs inspiratie voor dessert en kaas!


Een knap glas wijn als feestelijke afsluiter van een geslaagd kerstdiner maakt de feestvreugde op zo’n avond helemaal compleet. Drie klassiekers op rij, uiteraard met bijpassende suggesties. 

Château des Graves du Tich 2019
Sainte-Croix-du-Mont AOC

De appellation Sainte-Croix-du-Mont ligt zowel letterlijk als figuurlijk in de schaduw van het wereldberoemde Sauternes. Zoals vaker het geval is, doen deze wat bescheidener herkomstbenamingen vaak niet echt onder voor het grote werk. Dat is ook hier het geval! 100% Sémillon druiven, ‘aangetast’ door de gewenste schimmel botrytis cinerea en rijping op barriques van Frans eikenhout. Nobel zoet met een fascinerende zoet-zuur-balans. En laat nou juist de zuren zo belangrijk zijn voor een zoete wijn! Hemels bij een met liefde bereide tarte tatin, maar ook een genot bij milde blauwe kazen.

Famille Laplace | Maydie 2018
Madiran AOP Vin de Liqueur

Cuvée Maydie is een volstrekt unieke dessertwijn: nog voordat de vergisting op gang komt, wordt er wijnalcohol toegevoegd aan het druivensap. Alle zoetheid in de wijn is dus afkomstig van puur natuurlijke druivensuikers. Feitelijk in lijn met de grote (vintage) ports; ook aan die ‘wijnen’ wordt al voor de vergisting alcohol toegevoegd. Zo krijgen de suikers in het te vergisten sap, niet de gelegenheid zich om te zetten naar alcohol. Maydie is zwartpaars, haast massief opaak van kleur. Geurend naar zwarte bessen, pruneaux d’Agen, bramen en de puurste chocolade. Fantastisch om te schenken bij (pure) chocoladegerechten of een tarte aux myrtilles.

Croft Port | 10 Years old Tawny
Douro

Direct na het verkleuren van het eerste blad aan de boom in de herfst, zien we jaarlijks een toename in de verkoop van port. Voorts zien we een stijgende lijn tot aan kerst en dan neemt de verkoop weer langzaam af. De klok kan er vrij letterlijk op gelijk gezet worden! We geven de kopers geen ongelijk: op de koudste dagen van het jaar is een glas port heel smakelijk. Zeker wanneer het om zo’n fraaie 10 Years Old Tawny van Croft gaat. Krachtige kazen genieten de voorkeur, maar ook bij desserts met een hoofdrol voor vijgen en/of pruimen is dit zonder twijfel de allerbeste keuze.


Heb je nog vragen of heb je wijn/spijs advies nodig? Laat het ons weten … We helpen je graag!

Telefoon: 043 – 363 77 99
Wij zijn bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 09.00 en 17.30 uur.

E-mail: info@sauterwijnen.nl