

JULI / AUGUSTUS 2026
De expansie van het familiebedrijf la Spinetta tijdens de afgelopen decennia is indrukwekkend te noemen. Vanuit de ‘thuisbasis’ in Castagnole (Asti, Piemonte) hebben ze de vleugels uitgeslagen naar Grinzane Cavour (eveneens in Piemonte) en vervolgens naar Terricciola in de provincie Pisa (Toscane). Inmiddels maken ze niet alleen wijn, maar bestieren ze ook een aantal zeer succesvolle horecazaken. Waar ze ook neerstrijken, het lijkt er op dat alles wat ze aanraken, in goud verandert. Sauter werkt al meer dan 30 jaar nauw samen met de familie Rivetti en we volgen hen - met ongekend veel genoegen - op de voet.
Of de Rivetti’s nou wijn maken in Piemonte of in Toscane, ze werken altijd met lokale, autochtone druivenrassen. In Piemonte zijn dat onder andere Moscato, Nebbiolo en Barbera, terwijl in Toscane de nadruk ligt op Vermentino en Sangiovese. Des te leuker vinden we het dat ze zo nu en dan ook wijnen op de markt brengen van druivenrassen die aardig in de vergetelheid zijn geraakt. Timorasso en Prugnolo Gentile, om er maar eens twee te noemen. De beschikbare volumes zijn te klein om dergelijke wijnen te publiceren in dit magazine, maar loop vooral even een Sauter-vestiging binnen, wie weet zijn er nog enkele flessen beschikbaar.
Een wijn die daarentegen volop beschikbaar is én die we met ontzettend veel plezier en de nodige overtuiging aanbevelen, is cuvée Cà di Pian. 100% Barbera en onmiskenbaar voorzien van de Rivetti-signatuur. Daarmee doelen we op een zeer herkenbaar ‘parfum’: het allerrijpste zwarte fruit zonder dat het jammig wordt, perfect verweven met slechts ondersteunende houttonen en daarnaast een indrukwekkende concentratie. Imponerend al met al.
Helemaal niet gek om van dergelijk rood gewoon ‘solo’ te genieten. Wellicht wat smeuïge gerijpte (Italiaanse) kaas en knappe droge worst erbij? Ga je toch de keuken in? Dan is een dikke lintpasta met een goede ragù van eend, wild of ossenstaart misschien wel de best denkbare combinatie met deze wijn.





