Saurus Malbec 2008 Patagonië, Argentinië

Saurus
Malbec 2008
Patagonië, Argentinië


Combinatie van warmte, generositeit, met als tegenspelers koele frisheid

Geweldige Malbec, voor een superprijs; Puur, origineel en verleidelijk.

14,5%
Rood krachtig en gastronomisch met bewaarpotentieel - gebruiken vanaf 5 tot 12 jaar na de oogst - seizoenen; herfst, winter. Temp. 18GrC.
Geroosterde, dikke, lang afgehangen entrecote met vetrand of T-bone. Lamsbout uit de oven

Availability: Niet in voorraad

€ 7,25

Heerlijke wijn die discreet start en in het glas en in de mond langzaam loskomt en met de minuut verleidelijker wordt.

Wijn/spijs beschrijving:

Echte eetwijn: deskundig geroosterde, dikke, lang afgehangen entrecote met vetrand of T-bone. Lamsbout uit de oven. Door de zachte tannines zijn er nogal wat combinaties met vis (op de huid gebakken, geroosterd) mogelijk.

Smaakprofiel:

Rood krachtig en gastronomisch met bewaarpotentieel

Culinair:

Harde, belegen kaas , Rood vlees, rund, lam, wild

Druivenrassen:

Malbec

Land

Argentinië

Alcohol

14,5%

Best op dronk

18

Inzetbaarheid

2011 - 2015
   

Inhoud

75cl

Bodem

Kalrijke bodem en een klimaat met koele nachten en warme dagen. Ideale omstandigheden voor de productie van kwaliteitswijnen met de juiste frisheid.

Druiven

Malbec

Kleur

Krachtig robijnrood met de schakering mahonie en zwart. Iets transparanter dit jaar.

Neus

Compacte, fijn gekruide expressie met frisse, rode vruchten tonen (zwarte bessen) en bosgeuren. Zeer discrete houtpresentie, subtiele rooktonen, leisteen en sporen van kruidnagel. Puur, origineel en verleidelijk.

Smaak

Versmolten, vloeiende aanzet en een fluwelen textuur. Materie met een direct tactiel mondcontact. Combinatie van warmte, generositeit, met als tegenspelers koele frisheid en levendige sappigheid. Toegankelijk maar met ruim voldoende contrast. Ondanks het comfortabele alcoholgehalte is hier geen sprake van te zwaar wegende opulentie. Goede balans en lang aanhoudende smaakintensiteit.

Culinair

Echte eetwijn: deskundig geroosterde, dikke, lang afgehangen entrecote met vetrand of T-bone. Lamsbout uit de oven. Door de zachte tannines zijn er nogal wat combinaties met vis (op de huid gebakken, geroosterd) mogelijk.

Bruikbaar/houdbaar

2011 - 2015

Alcohol/Serveren

14,5% - 18.0 C°

Conclusie

Heerlijke wijn die discreet start en in het glas en in de mond langzaam loskomt en met de minuut verleidelijker wordt.

PDF Downloaden / afdrukken
Nog geen recenties voor dit product.

Schrijf uw eigen recensie

Hoe waardeert u dit product? *

  -- - -/+ + ++
Verteerbaarheid (doordrinkbaarheid)
Prijs/kwaliteit verhouding
Bewaar- en ontwikkelingspotentieel

Eigen tags

Anderen markeerden dit product met deze tags:

Gebruik spaties om tags te scheiden. Gebruik enkele aanhalingstekens (‘) voor woordgroepen.

Wijnmaker

In het koele zuiden, in het hart van Patagonie, liggen de uitgestrekte wijngaarden Saurus. Deze streek biedt geweldige troeven voor de productie van evenwichtige kwaliteitswijnen met de juiste frisheid. De bodem is kalkrijk door fossiele afzetting. Het gebied kent koele nachten en warme dagen. Het regent slechts 2 dagen per jaar, maar de wijngaarden worden bedruppelt met fris smeltwater uit het Andesgebergte. Belangrijk is de permanente stroom van wind, vergelijkbaar met de Mistral in de zuidelijke Rhône, die de wijngaarden gezond houden en de warmte tempert.
Deze webshop maakt gebruik van cookies voor het bijhouden van webstatistieken. Bekijk ons cookiebeleid.