|
Verfijnde en elegante zoete wijn. Discrete zoetheid en verkwikkende frisheid. |
|
Een zeldzame (licht) zoet wijn, die aan het begin van een diner ingezet kan worden. |
Availability: Niet in voorraad
Nobel zoet! Eén van die zeldzame (licht) zoete wijnen, die als een fantastisch aperitief kunnen dienen omdat ze de (droge) wijnen die erna komen niet in de weg zitten.
Naast de obligate ganzen- en eendenlever en blauwe kaas lijkt een gedurfde fantasie met Sint Jakobsschelpen het uitproberen waard.
Wit zeer krachtig, gastronomisch en intens zoet met groot potentieel
50% Petit Manseng en 50% Gros Manseng.
Land |
Frankrijk |
Alcohol |
13.0% |
Inzetbaarheid |
2012 - 2015 | ||
Inhoud |
75cl |
De wijngaarden zijn gelegen in het prachtige glooiende landschap van Chapelle de Rousse, in het hart van de herkomstbenaming AOC Jurançon. De zuidelijk gerichte wijngaarden zijn geplant op hellingen van klei en kalksteen, ze vormen amfitheaters met uitzicht op de Pyreneeën.
Klassieke vinificatie: handmatig oogst (meerdere plukdagen) van zeer rijp, maar gezonde trossen (passerillage oftwel natuurlijk droging), pneumatische persing van de volledig ontsteelde trossen en vervolgens een trage gisting in gekoelde tanks. Negen maanden rijping op roestvrijstalen tanks.
50% Petit Manseng en 50% Gros Manseng.
Fonkelend witgoud. Prachtige en knap bleke kleur voor een zoete wijn.
Mineraliteit, citrusvruchten, fijne botrytis tonen. Discreet en fris (ademend) met subtiele aroma’s (mergel, witte peper, witte knoflook, steenvruchten en de kop van de asperge). De aanvankelijke geslotenheid vereist wat geduld en zuurstof.
Versmolten aanzet en een roomzachte, maar vooral fijne en niet dikke textuur. Onmiddellijk en verfijnd tactiel mondcontact met een opvallend elegant blijvende materie. Knap evenwicht dankzij de discrete zoetheid, de goed versmolten alcohol en de verkwikkende frisheid. Deze verleidelijke discretie kent overigens geen einde en de lang aanhoudende finale waaiert uit op tonen van smaakvolle frisheid en de subtielste bitterheid.
Naast de obligate ganzen- en eendenlever en blauwe kaas lijkt een gedurfde fantasie met Sint Jakobsschelpen het uitproberen waard.
13.0%
Nobel zoet! Eén van die zeldzame (licht) zoete wijnen, die als een fantastisch aperitief kunnen dienen omdat ze de (droge) wijnen die erna komen niet in de weg zitten.