Louis Fabre Cabernet-Sauvignon 2011 Pays d'Oc IGP

Louis Fabre
Cabernet-Sauvignon 2011
Pays d'Oc IGP


Krokant sappig en toegankelijk, maar echt mondvullend.

Heel goed, Mediterraan en toch erg precies. 100% aan te bevelen!

12,5%
de weloverwogen methode ofwel lutte raisonnee Rosé verkwikkende, dorstlessend - gebruiken binnen het jaar na de oogst - seizoenen: zomer. Temp 10-12grC.
Gefrituurde vis, geroosterde sardines, knapperige salades, tapa’s etc.

Availability: Niet in voorraad

€ 6,75

Heel goed, Mediterraan en toch erg precies. 100% aan te bevelen en geschikt voor alle seizoenen behalve het hartje van de winter.

Wijn/spijs beschrijving:

Eetwijn met een stevig gastronomisch potentieel: gefrituurde vis, geroosterde sardines, knapperige salades, tapas etc.

Smaakprofiel:

Rosé verkwikkende, dorstlessend

Culinair:

Tapa's/anti-pasti , Zeevruchten (mosselen, oesters, krab/kreeft/langouste)

Druivenrassen:

100% Cabernet-Sauvignon. 24 jaar oude stokken.

Land

Frankrijk

Alcohol

12,5%

Best op dronk

2012

Inzetbaarheid

2012 - 2013
   

Inhoud

75cl

Bodem

Afkomstig van de wijngaard La Grande Courtade, dat zoveel betekent als grote, zonovergoten binnenplaats. Oost-ligging met een kalkhoudende kleibodem. Nauwelijks hoogte (29 m), maar door windverplaatsing is toch sprake van een goede afkoeling op deze bijzondere plek. De bodem wordt mechanisch bewerkt en bij wijze van groenbemesting ingezaaid. Ecologische aanpak: terra vitis.

Vinificatie

Mechanische oogst tijdens de nacht om de druiven zo koel mogelijk binnen te halen. De techniek is die van de aderlating: zodra er voldoende kleur is na enkele uren inweking wordt sap afgelaten om alleen verder te gisten op lage temperatuur in roestvrijstalen thermo-gereguleerde tanks. De appelmelkzurengisting wordt geblokeerd voor meer frisheid.

Druiven

100% Cabernet-Sauvignon. 24 jaar oude stokken.

Kleur

Zeer bleke rosé-kleur, in de stijl van de goede Provence-rosé’s.

Neus

Heel ingetogen en bescheiden expressie. Geen overdaad aan weelderig rijp fruit, maar juist behouden temperament: aardbei, gelei van rode bessen, cassis en (kwee)peer. Een iets florale, verkwikkende bloesem-uitwaseming.

Smaak

Versmolten aanzet met een satijnen, maar krachtige textuur. Het geheel is mondvullend en biedt een grote dosis frisheid. Krokant sappig en toegankelijk, maar met een behoorlijk serieus karakter. De smaakrijke finale met veel afwisseling en lengte, staat garant voor een forse dosis plezier. Het alcholpercentage is met 1 procent afgenomen t.o.v. jaargang 2010; heel positief!

Culinair

Eetwijn met een stevig gastronomisch potentieel: gefrituurde vis, geroosterde sardines, knapperige salades, tapas etc.

Bruikbaar/houdbaar

2012 - 2013

Alcohol

12,5%

Conclusie

Heel goed, Mediterraan en toch erg precies. 100% aan te bevelen en geschikt voor alle seizoenen behalve het hartje van de winter.

PDF Downloaden / afdrukken
Nog geen recenties voor dit product.

Schrijf uw eigen recensie

Hoe waardeert u dit product? *

  -- - -/+ + ++
Verteerbaarheid (doordrinkbaarheid)
Prijs/kwaliteit verhouding
Bewaar- en ontwikkelingspotentieel

Eigen tags

Anderen markeerden dit product met deze tags:

Gebruik spaties om tags te scheiden. Gebruik enkele aanhalingstekens (‘) voor woordgroepen.

Wijnmaker

In het hart van de Corbieres, bij het stadje Gasparets, liggen de wijngaarden van de familie Fabre. De bodem is voedselarm, maar rijk aan mineralen met een goede afwatering. Condities waar de oogst, van een beperkte hoeveelheid, kwalitatief uitstekende druiven levert. Louis Fabre heeft een groot talent voor het vinifieren van wijn; hij weet fruitintensiteit en de krokantheid in de wijn te behouden (dit kan in het warme zuiden makkelijk verloren gaan). Zijn wijnen zijn vooral heel toegankelijk en bieden opvallend veel direct genoegen en verleiding. Onbevangen plezier op niveau voor een uitermate schappelijke prijs!
Deze webshop maakt gebruik van cookies voor het bijhouden van webstatistieken. Bekijk ons cookiebeleid.