Château de Jurque Tendresse 2009 Jurançon a.c.

Château de Jurque
Tendresse 2009
Jurançon a.c.


Verfijnde en elegante zoete wijn. Discrete zoetheid en verkwikkende frisheid.

Een zeldzame (licht) zoet wijn, die aan het begin van een diner ingezet kan worden.

13.0%
Ganzen- en eendenlever. Blauwe kaas. Sint Jakobsschelpen.

Availability: In voorraad

€ 13,50
Nobel zoet! Eén van die zeldzame (licht) zoete wijnen, die als een fantastisch aperitief kunnen dienen omdat ze de (droge) wijnen die erna komen niet in de weg zitten.

Wijn/spijs beschrijving:
Naast de obligate ganzen- en eendenlever en blauwe kaas lijkt een gedurfde fantasie met Sint Jakobsschelpen het uitproberen waard.

Smaak profiel:
Wit zeer krachtig, gastronomisch en intens zoet met groot potentieel

Culinair:
D

Druivenrassen:
50% Petit Manseng en 50% Gros Manseng.

Land Frankrijk Alcohol 13.0%
    Inzetbaarheid 2011 - 2015
    Inhoud 75cl

Druiven

50% Petit Manseng en 50% Gros Manseng.

Kleur

Fonkelend witgoud. Prachtige en knap bleke kleur voor een zoete wijn.

Neus

Mineraliteit, citrusvruchten, fijne botrytis tonen. Discreet en fris (ademend) met subtiele aroma’s (mergel, witte peper, witte knoflook, steenvruchten en de kop van de asperge). De aanvankelijke geslotenheid vereist wat geduld en zuurstof.

Smaak

Versmolten aanzet en een roomzachte, maar vooral fijne en niet dikke textuur. Onmiddellijk en verfijnd tactiel mondcontact met een opvallend elegant blijvende materie. Knap evenwicht dankzij de discrete zoetheid, de goed versmolten alcohol en de verkwikkende frisheid. Deze verleidelijke discretie kent overigens geen einde en de lang aanhoudende finale waaiert uit op tonen van smaakvolle frisheid en de subtielste bitterheid.

Culinair

Naast de obligate ganzen- en eendenlever en blauwe kaas lijkt een gedurfde fantasie met Sint Jakobsschelpen het uitproberen waard.

Bruikbaar/houdbaar

2011 - 2015

Alcohol/Serveren

13.0% - C°

Conclusie

Nobel zoet! Eén van die zeldzame (licht) zoete wijnen, die als een fantastisch aperitief kunnen dienen omdat ze de (droge) wijnen die erna komen niet in de weg zitten.

PDF Downloaden / afdrukken
Nog geen recenties voor dit product.

Schrijf uw eigen recensie

Hoe waardeert u dit product? *

  -- - -/+ + ++
Prijs/kwaliteit verhouding
Bewaar- en ontwikkelingspotentieel
Verteerbaarheid (doordrinkbaarheid)

Eigen tags

Anderen markeerden dit product met deze tags:

Gebruik spaties om tags te scheiden. Gebruik enkele aanhalingstekens (‘) voor woordgroepen.

Marion Latrille van Château de Jurque weet met een uitzonderlijk talent de Gros en Petit Manseng druiven tot onweerstaanbaar lekkere wijnen om te vormen die elk diner tot een waar feest van aroma's maken. Ze beschikt over slechts 5 hectare wijngaarden; super gelegen op mooie, zuidelijk georiënteerde hellingen. De bodem is kalkrijk met dikke lagen leisteen. Meer van deze wijnmaker