|
Een opvallend zachte en uitstekend verteerbare plezierwijn |
|
De verleidelijke sappigheid duurt voort tot in de laatste fase |
Availability: In voorraad
| Land | Italië | Alcohol | 12,5% |
| Best op dronk | 2011 | Inzetbaarheid | 2011 - 2013 |
| Inhoud | 75cl |
Grond en steenrijke grond van alluviale oorsprong. De stenen slaan de warmte van de dag op om deze tijdens de zeer koele nachten los te laten en de wijnstokken warm te houden. Het Friuli gebergte zorgt voor een goede bescherming tegen de soms ijzig koude noordenwind. De Adriatische oceaan heeft een temperende invloed. De verschillen in temperatuur tussen dag en nacht zijn opvallend groot.
VinificatieDe druiven worden mechanisch geoogst. Binnen de dertig minuten komen de druiven aan in de kelder, worden hier gekneusd en de resten van stelen verwijderd. De temperatuur wordt tijdens de gisting gereguleerd tussen 25-28 graden. Het inweekproces wordt na 8
DruivenMerlot
KleurKrachtige, iets matte granaatrode kleur.
NeusFrisse, niet vegetale druivenexpressie: bosbessen, kersen, laurier. Zeer discrete en aangenaam frisse houttonen. Iets van leer en kreupelhout. Naturel en verkwikkend.
SmaakVersmolten aanzet en een fluwelen textuur. Zeer aangenaam mondcontact met een zachte, ronde materie. Harmonisch, smaakintensief met zeer zachte tannines. Het voor dit type druif bescheiden alcoholgehalte zit perfect versmolten en de verleidelijke sappigheid duurt voort tot in de laatste fase van de smaakvoortzetting.
CulinairBreed inzetbare eetwijn voor de lichte lunch of eenvoudige maaltijd: lichtere vleesgerechten (kalf, gevogelte, orgaanvlees) op de huid gebakken vis, pasta met paddestoelen of zeevruchten.
Bruikbaar/houdbaar Alcohol/Serveren12,5% - 16.0 C°
ConclusieDe alles behalve autochtone Merlot presteert hier voortreffelijk en het resultaat is een opvallend verleidelijke, zachte en uitstekend verteerbare plezierwijn!
PDF Downloaden / afdrukken
Custoza 2010 Bardolino DOC
€ 7,50
|
La Spinetta 'Il Nero di Casanova' 2007 Sangiovese I.G.T. | Italië
€ 16,50
|